Anasayfa

Genel

Erkekler Neden Yalan Söyler|sohbet Arkadas Sitesi izmir

Erkekler Neden Yalan Söyler|sohbet Arkadas Sitesi izmir

Daha önce biriyle çıktıysanız, konuştuysanız veya bir erkekle tanıştıysanız, muhtemelen kendinize bu soruyu sormuşsunuzdur. Pekala, işte bunun nedenlerinden bazıları.

Dürüstçe bir ilişki istemediğini veya bağlanmaya hazır olmadığını söyleyen her erkek için, sadece seninle yatmak ve seni bir daha asla aramamak için bir ilişki ve romantizm vaat eden beş erkek daha var.

Erkekler yalan söyler, biz öyle sandığımız için değil, yalan söylerler. Erkekler bunu bildiğimizi bilmeyebilirler, ancak sıklıkla yalan söylerler. Ve bazı yalanlar benzersiz ve rastgele olsa da, erkeklerin sıklıkla yalan söylediği bazı şeyler vardır.

Erkeklerin en çok yalan söylediği şeyler

1. Onların flört geçmişi
Bu bariz bir şey olabilir. Ancak birçok erkek önceki flört tarihleri ??hakkında yalan söyler. En spesifik olarak, cinsel deneyimleri. Bizim toplumumuzda erkekler deneyimli oldukları için övülür. Bu nedenle, erkekler genellikle yeni birini etkilemek için birlikte oldukları insan sayısını şişirirler.

2. Küçük önemsiz şeyler
Erkekler çoğu insanın anlamsız bulduğu şeyler hakkında yalan söyler. Bu durumlarda yalan söylemekten ne çıkar? Uzaklık. Bir ilişkiye girme konusunda tereddütlü olabilecek bir adam, nerede oldukları, planları veya kiminle olduğu gibi şeyler hakkında yalan söyleyecektir.
Aldatmasalar bile, çıktıkları kişiyle aralarına biraz mesafe koymak için yalan söylerler. O halde yalan söyleyip yanlarına gittiklerini bilmek, sahip oldukları bir sırdır ve kendilerini tam anlamıyla adamaktan alıkoymaktadır.

3. Başkalarına çekicilik
Bir erkek size bir iç çamaşırı modelini çekici bulmadığını söylediğinde veya yanından geçen bir kadına bakmadığını iddia ettiğinde, genellikle yalan söylerler. Bunun nedeni, başkalarını çekici bularak yanlış bir şey yaptıklarını düşünmeleri değil, deneyim ve toplum yoluyla öğrendikleri için, eşinize bu çekicilikleri anlatmanın iyi gitmemesidir.

4. Hataları
Birçok insan gibi erkekler de hatalarını kabul etmekte zorlanıyor. Farkında olsalar ve onlardan öğrenmiş olsalar bile, onları kabul etmek cesaret ister ve sahip olamayacaklarına güvenir.
Bir erkek eski sevgilisini aldattıysa, muhtemelen yeni birine yalan söyler çünkü aldatan olarak görülmek istemezler. Geçmişlerindeki bu hatanın veya kötü seçimin kendilerini tanımlamasını istemiyorlar.

5. Korkuları
Toplum erkeklerin cesur ve güçlü olması gerektiğini söylüyor. Korkularını ve endişelerini açıkça söyleyen bir adam erkeksi olarak görülmez. Bu oldukça zehirli olmasına rağmen, erkekler streslerini, korkularını veya endişelerini örtmek için genellikle yalan söylerler. Bu, reddedilme korkusundan kendi içsel değerlilik mücadelesine kadar her şey olabilir.

Erkekler hangi nedenlerden dolayı yalan söyler?

Yani, erkeklerin yalan söylediğini belirledik, ama neden? Muhtemelen çoğu insanın yalan söylemesiyle aynı sebeplerden dolayı. Ancak, erkekler için daha doğru görünen bazı benzersiz nedenler var.

1. Çatışmayı önlemek için
Erkeklerin özellikle partnerlerine yalan söylemelerinin en büyük nedeni budur. Bunu kabul eden birçok erkek bile buldum. Sizi korumak için yalan söylediklerini iddia ederler ama gerçekte bu kendilerini korumak içindir. Erkek arkadaşınızın bir kadın iş arkadaşıyla flört ettiğini ve onun bir ilişki içinde olduğunu bilmediğini varsayalım. Eve gelip sana bunu söylemeyecek çünkü senin üzüleceğini biliyor ve bunu engellemek istiyor. Sana zarar vermek istemiyor. Ama aynı zamanda, acınızın onu etkilemesini de istemiyor. Sana doğruyu söylerse kızacağını ama yoluna devam edeceğini biliyor. Ama sen kızgınken, o bununla uğraşmak zorunda kalacak. Görmediği şey, eğer bir başkasından öğrenirseniz, yalan söylediği için acının çok daha derin ve daha uzun süreli olacağıdır. Bu gerçeği görmemekle, şu anda sizi incitmemekten çok, mazereti olsa da, çatışmalardan kaçınma konusunda endişeleniyor.

2. Bizi etkilemek için
Bir adam sizi etkilemek için geliri, ağırlık kaldırma yeteneği veya dürüstlük düzeyi hakkında yalan söyleyecektir. Bir hata yaparsa, bu konuda yalan söyler çünkü sahip olduğunuz ideali ortadan kaldırmak istemez. Esasen, onun iyi ve onurlu bir adam olarak sahip olduğu vizyonu koruyor ve bunu övünmeyen gerçeklerle lekeleme riskini almak istemiyor.

3. Seks yapmak
Bunu söylemekten nefret ediyorum çünkü bu çok kaba ama doğru, çok doğru. Erkekler seni yatağa atmak için yalan söyler. Bazı erkekler, bunun yanlış olduğuna inanmak isteyebilir, öyle değil. Bir erkek, gerçek amacı bir hamle yapmak ve aynı ilgiyle karşılanmasını ummak olduğunda, sizi tanımak, yemek pişirmek veya bir film izlemek istediğini iddia edecektir. Hayır, bunu her erkek yapmaz. Bazıları seni gerçekten tanımak ve seninle bağ kurmak istiyor. Ama iyi niyetli en saygılı erkekler bile öyle olmadığını iddia ettiklerinde seksi düşünüyorlar. Çoğu erkek asıl hedeflerinin bu olduğunu kabul etmez ve niyetleri hakkında daha fazla yalan söyler. Bunun bir yalan olup olmadığını anlamak zor olabilir.

4. İstediklerini elde etmek için
Evet, bunu kadınlar da yapıyor ama işte bir örnek. Evde oturup arkadaşlarıyla maç izlemek isteyen bir adam, üzüleceğinizi öngördükleri için bunu size söylemez. Bunun yerine yalan söyleyecek ve arkadaşlarınızla bir spa gününü hak ettiğinizi söyleyecektir. Hayır, bu açık bir yalan olmayabilir çünkü bunu kesinlikle hak ediyorsun. Ama bunu seni ayrılmaya yönlendirmek için kullanır, böylece istediğini elde edebilir.

Bir erkek sana yalan söylediğinde ne yapmalı?

Sana yalan söyleyen bir adamla uğraşmak zor. Cevaplar almak istiyorsun ama kızgınsın. Onu yalan söylerken yakaladıysanız ya da sadece yalan söylediğini düşünüyorsanız, suçlayıcı veya kızgın olmak istemezsiniz. Bu sadece bir kavgaya yol açar. Hatta sizin delireceğiniz varsayımını doğrulayabilir, bu yüzden en başta yalan söyledi.

Peki, yalan ister büyük ister küçük olsun, bir erkek size yalan söylediğinde bununla nasıl başa çıkarsınız?

İlk olarak, onu dışarı çağırın. Bildiğiniz gerçeğini saklamak ve sessizce ona karşı tutmak, onu yakalamanın harika bir yolu gibi görünebilir. Ama bu sadece senin küskünlüğünü ve korkusunu artıracak. Bunun yerine, ilk öfke veya ihanetten sakinleşmeye çalışın ve yalan söylediğini anladığınızı bilmesini sağlayın.

Şu anda saldırmak çok kolay. Ancak bu size istediğiniz sonucu vermeyecektir. Yalan söylediğini bildiğini bilmesini sağla ve sonra konuşmasına izin ver. Burada cevap vermesi gerekiyor, bırakın yapsın. Onu dinleyin ve neden yalan söylediğini veya neden yalan söylediğini düşündüğünü öğrenin. Tepki vermeden önce her şeyi ortaya çıkarmasına izin verin, böylece onun tarafını gerçekten anlamaya çalışabilirsiniz.

Bu acımasız olabilir. Ama duruma onun tarafından bakmaya çalışın. Sen de aynı şeyi yapar mıydın? Tam olarak anlamasanız bile, yaptığı şeyi neden yaptığını görüyor musunuz? Muhtemelen korku ya da utanç gibi geçerli gördüğü bir nedenden dolayı yalan söyledi. Belki hala üzgünsün, ama onu duymaya çalışmak sakin kalmanı sağlar, böylece çığlık atmak yerine konuşabilirsin.

Bu bir mazeret olabilir, ama şimdi ona bunun neden davranışını haklı çıkarmadığını ve neden üzülmeye hakkınız olduğunu açıklayabilirsiniz. Onun sesini duyduğun gibi senin tarafını görmesine izin ver. Onun rolünü söylemesine izin verdiğin için, o da seni duymaya daha açık olacak.

Buradan, dürüstlüğün sizin için neden bu kadar önemli olduğunu ve yalan söylediğinden çok yalan söylediği için hayal kırıklığına uğradığınızı açıklayın. Size gerçeği söyleyecek kadar güvenmediğini açıklamaya çalışın, artık ona olan güveninizi kırdı.

Bir şeyle yüzleşmek veya kabul etmek ne kadar zor olursa olsun, ikinizin de dürüstlük oluşturmaya çalışarak ilerlemeniz gerekir. Sakin kalarak ve duygularınız hakkında olgun bir şekilde tartışarak, ona öfke korkusu olmadan dürüst olabilmesi için sizinle güvenli bir yerde olduğunu gösteriyorsunuz.

YORUM BIRAKIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir