Anasayfa

Genel

kadın davanışları kızların ayrıldıktan sonra daha iyi hissetmek icin yaptıkları 21 sey

kadın davanışları kızların ayrıldıktan sonra daha iyi hissetmek icin yaptıkları 21 sey

kadın davanışları kızların ayrıldıktan sonra daha iyi hissetmek icin yaptıkları 21 sey

Kadın Davranışları ve Kızların Ayrıldıktan Sonra Daha İyi Hissetmek İçin Yaptığı 21 Şey

Ayrılıklar, insanlarda en kötüyü ortaya çıkarabilir, düzensiz davranışlara neden olabilir ve terk edilen kişinin umutsuzca üstesinden gelmeye çalışacağı bir üzüntü bırakabilir. O zaman, onlarca yıl süren çöplüklerden sonra, birçok kadının ayrılık sonrası hüzünlerle baş etmenin benzer yollarını bulması şaşırtıcı değil ve romantik bir filmin önüne bir kova dondurmayla dalmaktan fazlasını içeriyor. Ama muhtemelen kızların bir ayrılıktan sonra yaptığı belirli şeyleri merak ediyorsundur.

Bunun yerine, kadınlar görünüşlerini cinsiyetlendirmeyi, sığ seks yapmayı ve ne yazık ki bedenlerinin öfkelerinin yükünü çekmesine izin vermeyi içeren ayrılık görgü kurallarını dikte ettiler. Peki kadınlar ayrılık sonrası davranışlarını nasıl test ediyor?

Çoğu kızın ayrılıktan sonra yaptığı şeyler

Hala bir ayrılığın etkisindeyken kendinizi bunlardan herhangi birine düşkünken buldunuz mu?

1. Görünüşünü değiştirir
Ayrılık sonrası saçınızı boyamak özgürleştirici bir deneyim olabilir. Bu aynı zamanda kadınların bir ilişkiden çıktıktan sonra yaptıkları en önemli şeylerden biridir.

Peki neden boya? Kadınlar, özellikle terk edilen kendisiyse, bir ayrılıktan sonra değişiklik ister. Bu sarışın, ombre veya ateşli kırmızıya geçiş değişikliği onu uyandıracak ve hala seksiymiş gibi hissetmesini sağlayacaktır. Saçını boyamak, görünüşünü renklendirmek için yapabileceği en kolay şey.

Bunun bir varyasyonu saçını kesmektir. Kadınlar genellikle saçlarına bağlı olduklarından, bazılarının “sert” bir değişiklik olarak düşünebileceği şey budur ve bu değişikliği bu kadar güçlendirici hissettiren şey budur.

2. Tek gecelik bir ilişkisi olacak
Tek gecelik bir ilişkiye sahip olmak , ayrılıktan sonra yapılacak korkunç ama özgürleştirici bir şeydir. Kadınların tek gecelik ilişkileri erkeklerle hemen hemen aynı nedenlerle: arzulanmak isterler, ucuz ve kolay seks isterler, yeni birini deneyimlemek isterler ve eski sevgilileriyle ilgili tüm anıları silmek isterler.

Bu, kötü bir ayrılıktan sonra aranan ego artışı sağlayabilir, ancak bu seçeneği yeniden düşünmek isteyebilirsiniz.

O an ne kadar iyi hissettirse de, ertesi sabah kendinizi ucuz ve biraz kolay hissederek uyanabilirsiniz. Ayrıca, bağımsızlığınızı veya cinsel yiğitliğinizi haklı çıkarmak için birini duygusal olarak istismar etmek adil değildir.

3. Geri tepme ilişkisi var
Bir yandan, toparlanma ilişkileri sizin için faydalı olabilir. Geri tepme ilişkileri duygusal bir yolculuk olabilir, ancak bunların önemi, eski sevgilinizin sizin için dünyadaki tek kişi olmadığını size hızlı bir şekilde göstermeleridir. Bir ayrılıktan sonra başkası için bir şeyler hissedebilmek, şok edici ve yoğun bir şekilde tatmin edici bir duygudur.

Dezavantajı? Ribaundlar nadiren sürer. Böyle bir duygusal kırılganlık halinde olduğunuz için, yeni ilişkinize güvenmeniz ya da ona hak ettiği zamanı veya enerjiyi vermeye istekli değilsiniz.

Aslında, yeni sevgilinizi ne kadar sevseniz de, eski sevgilinize inanılmaz derecede kafayı takmış olabilirsiniz. En önemlisi ve ayrılık sonrası ego-seks yapmak gibi, sadece son aşkınızdan kurtulmak için gerçekten içinde olabilecek başka birini kullanıyorsunuz. Tam olarak adil değil.

4. Yemek yemeyi bırakır
Kadınların ayrılıktan sonra yaptığı şeylerden biri yemek yemeyi bırakmaktır. Bazen “kalp kırıklığı diyeti” olarak adlandırılan bu hastalık, genellikle kadının kendi kararı değildir.

Bu “diyet” muhtemelen kendi kendine tetiklenen değil, daha çok bir ilişkiyi kaybetmeyle ilgili reddedilme ve şiddetli değişimden kaynaklanan depresyonun bir dalıdır.

Birkaç çalışma, kadınların ortalama 5 kg kaybettiğini buldu. terk edildikten sonra bir ay içinde. Nedeni? Depresyonda veya endişeli olduğunuzda, yemek yeme ve kendinize bakma motivasyonundan yoksun olmaya başlarsınız.

Eski sevgilin duygusal güvenlik ve çarşaflar arasında cehennem gibi bir koşuşturma sunmuş olsa da, kesinlikle fiziksel sağlığını kaybetmeye değmez.

5. Eski sevgilisini siber takip edecek
Ne kadar ürkütücü veya sağlıksız olursa olsun, insanların hayatlarını çevrimiçi bir gerçeklik şovu gibi yaşadığı bu çağda, kadının ilişkileri sona erdikten sonra eski sevgilisini takip etmek isteyeceği çok doğal.

Ayrılıktan, arkadaşlarının neler söylediğinden, nasıl göründüğünden ve tabii ki kasabaya yeni bir kız gelip gelmediğinden bahsetmişse, onun neyin peşinde olduğunu bilmek isteyecektir.

Bunların hepsi, daha yeni terk edilmiş kadın için bir tür kendi kendine işkence. Bu, sağlıksız bir yolun izini sürse de, eski sevgilinizin devam ettiğini görmek inanılmaz derecede özgürleştirici olabilir ve sizi aynı rotayı izlemeye itebilir.

6. Ağla
Bir ayrılıktan sonra kadınların *ve erkeklerin* en sık yaptığı şeylerden birinin ağlamak olması kimseyi şaşırtmaz.

Sadece ağlamakla kalmıyorlar, aynı zamanda bunu en sevdikleri çikolata temalı pikniği kaçırmak ve hüzünlü ve özlü filmlerde aşırıya kaçmak için mükemmel bir bahane olarak kullanıyorlar.

7. Aşırı yemek
Filmlere aşırı düşkünlük bir yana, bazı kadınlar çöpe de bayılır. Bu listede 4 numaranın karşısında, bazı kadınlar ters yöne gider ve cips, karbonhidrat, tatlılar ve soda gibi abur cuburlar üzerinde “üzücü bir alem” yaşarlar.

Nedeni? Yemek yemek bizi rahatlatıyor, hatta bazı araştırmalar dopamin salgılayabilen yiyecekleri ortaya çıkarıyor.

8. Parti
Sevgililerini kaybettikten sonra kulüplerde ganimet sallamaya koşan sadece erkekler değil. Kadınlar dans etmeyi sever, bu yüzden bu sadece kızlarla baş başa kalmak için eğlenceli bir sürüm değil, aynı zamanda dans etmek, ayrılık hüznünüzle savaşmanıza yardımcı olacak iyi hissettiren endorfinleri de serbest bırakabilir.

9. Arkadaşlarına şikayet et
Çoğu insan, kızların ilişkileri hakkında arkadaşlarıyla konuşmayı sevdiğini bilir ve buna ayrılıkları da dahildir.

Tipik olarak, her küçük ayrıntıda ne olduğunu gözden geçireceklerdir. İlişkiyi inceleyecekler ve neyin yanlış gittiğini bulmaya çalışacaklar. Arkadaşları onun ağlaması için bir omuz verecek.

10. Çok iç
Tamam, herkes çok içmez ama bazı kızlar bu yoldan gider. Üzgün ??ve yalnız hissedebilirler ve bu nedenle her gece biraz şarap içmek ayrılığın acısını dindirebilir. Şimdi, bu mutlaka yapılması gereken sağlıklı bir şey değil, ama yine de yaptıkları bir şey.

11. Mağazalar
Çoğu kız modayı ve alışverişi sever. Aslında, bazıları buna düpedüz bağımlı olabilir. Yani, bir kız alışveriş yapmayı seviyorsa, muhtemelen ayrıldıktan sonra daha fazlasını yapmak için yapıyordur.

İster alışveriş merkezine gitsin, ister internetten yeni kıyafetler sipariş etsin, küçük bir alışveriş terapisi almak için kredi kartını çıkarır.

12. Sosyal medyaya yönelir
Şimdi, bu hayır-hayır olmalı, ama ne yazık ki bunu yapan kızlar var. Instagram, Twitter ya da diğer sosyal medya hesaplarına dönerek eski sevgililerinden şikayet ederler.

Onu nasıl aldattığından bahsedebilir veya diğer kızları onunla çıkmamaları konusunda uyarabilir. Bu onun itibarını – ve onun itibarını – mahvedebilir, bu yüzden bir kızın bir ayrılıktan sonra yapması pek akıllıca bir şey değil.

13. Sarhoş ona mesaj atar
Normalde birlikte geçirecekleri bir hafta sonu tek başına oturup şarap içiyorsa, eski sevgilisine sarhoş mesaj atmak için çok cazip olabilir .

Arkadaşlarıyla parti yapıyor olsa bile, eve döndüğünde yine de o telefonu almak isteyebilir. Ama sarhoşken birine mesaj atmak asla iyi değildir. Genellikle ertesi gün ayıldığında pişman olursun.

14. Netflix’te Binge
Bir kız ayrılıktan sonra sadece yemek ya da şarap içmekle kalmaz, aynı zamanda büyük bir kase dondurmayla bir battaniyeye kıvrılıp Netflix’te, filmlerde veya TV şovlarında en sevdiği programları aşırı derecede izleyebilir.

Bu onun için iyi bir kaçış çünkü aklını eski sevgilisinden uzaklaştırıyor. Ancak romantik filmlerden uzak durmalı. Komediler çok daha iyi bir seçim çünkü onu tekrar güldürüyor.

15. Eski sevgilisine kötü davranıyor
Kabul edelim, eğer bir ayrılık yaşadıysanız, muhtemelen eski sevgiliniz hakkında söyleyecek pek çok güzel şeyiniz yoktur. Elbette, kör olabilirdin ve hala onun için can atıyordun.

Ama ayrılmayı istiyorsa ya da erkek ona *aldatma ya da yalan söyleme* gibi yanlış yaptıysa, o zaman onun hakkında kötü konuşabilirdi. Arkadaşlarına, ailesine veya daha önce söylediğimiz gibi sosyal medyada bile olabilir.

Ayrıldıktan sonra kızların yapması gerekenler

Az önce bahsettiğimiz kızların bir ayrılıktan sonra yaptığı şeyler, mutlaka üstesinden gelmek için iyi bir yol değildir. İşte kızların hayatlarına devam etmek istiyorlarsa yapmaları gereken şeylerden bazıları.

16. İlişkiyi düşünün
Bir ilişki sona erdiğinde, onu incelemek ve neyin yanlış gittiğini bulmak önemlidir. Yine yanlış tipte bir adam mı seçti? Kaç tane kırmızı bayrağı kaçırdı veya görmezden geldi? Neyi farklı yapardı?

Kızın ayrılıktan ders alması önemlidir. Pek çok kez, insanlar aynı hataları tekrarlamaya devam edecekler. Ancak gelecekte daha sağlıklı, daha mutlu bir ilişkiye sahip olmak istiyorsa, biraz düşünmesi gerekiyor.

17. Sağlıklı beslenin
Muhtemelen abur cubur, dondurma ve şarap yeme içgüdüsü olsa da, muhtemelen bundan uzak durmalı.

Bunun yerine, hayatındaki bu zamanı daha sağlıklı olmak için kullanabilir. Diyetini yeniden değerlendirebilir ve bazı olumlu değişiklikler yapabilir.

18. Spor salonuna gidin
Sağlıklı beslenmenin yanı sıra, egzersiz yapmak ve vücudunu güçlendirmek için de harika bir zaman. İnsanlar ilişki içindeyken bazen çok fazla yemek yer ve parti yaparlar.

Sonuç olarak, her iki ortak da kendilerini bırakmaya başlayabilir. Bu nedenle, bir kız bir ayrılıktan sonra tekrar sağlığına kavuştuğunda, gelecekte daha da iyi bir partneri kendine çekmek için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

19. Masaj yaptırın
Masajlar ve spa günleri, bir ayrılıktan sonra rahatlamak ve yeniden şarj etmek için harika bir yoldur. Aynı zamanda bir kendini sevme ve şımartma şeklidir. Bu nedenle, bir arkadaşını – veya bir grup arkadaşını – almalı ve kendi başına yapmak istiyorsa biraz “kız zamanı” – hatta “bana zaman” ayırmalı.

20. Benlik saygısı üzerinde çalışın
İnsanlar her zaman kendilerini geliştirmeye çalışmalıdır ve bu sadece daha sağlıklı yemek yemek ve spor salonuna gitmek anlamına gelmez.

Benlik saygınız ve özgüveniniz üzerinde çalışmak da çok önemlidir. Bu, özellikle bir şekilde aldatılmış veya taciz edilmişse önemlidir. Gelecekte doğru partner için zihinsel ve duygusal olarak sağlıklı olmalıdır.

21. Bir dahaki sefere neyi daha iyi yapacağınızı belirleyin
Eski sevgilisinin sevdiği ve sevmediği tüm özelliklerini yazmalıdır. İlişkinin nasıl bittiğini ve neden bittiğini düşünün.

Gelecekteki bir ilişkide aynı hataları tekrarlamaması için bunu yapmak önemlidir . Neyi farklı yapacağını bilmiyorsa, bir kez daha ayrılığa düşer.

Şu anda öyle hissetmeyebilirsiniz ve size şunu söyleyene ne kadar tokat atmak isteseniz de: hayat devam ediyor ve ayrılığın kolaylaşacak.

Artık kızların bir ayrılıktan sonra ne yaptığını ve ne yapmaları gerektiğini biliyorsunuz. Eski sevgilinizin kalbinizdeki özel yerini kaybedebileceğini kabul etmek istemeseniz de, muhtemelen kaybedecek ve bunun için daha iyi olacaksınız – ve saçınızı boyamanız bile gerekmeyecek!

 

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir