Anasayfa

Sohbet Odaları

Tamsohbet Mobil

Tamsohbet Mobil

Tamsohbet mobil platformuna hoşgeldiniz..Tamsohbet tamamıyla ücretsiz bir yer olup herkesin rahatlıkla giriş yapacağı sevgi ve saygının ön planda olacağı bir sitedir.Sohbettam olarakta yükselişimizi sürdürüyoruz..

Tarih boyunca, yalnızca bilmekle yetinen toplumlar, medeniyetin ilerleme yarışında bir şekilde geride kalmışlardır. Oysa yazan, konuşmayı bilen, sorgulayan, sorgulamayı süreklilik haline getiren uygarlıklar dünyanın geleceğinin temellerinin atılmasında asıl önemli rolü oynamışlardır.

Biz yetişkinlerin bilgilerimizi, deneyimlerimizi, yaptığımız bir çok şeyi yeni nesillere aktarabilmemizin bir çok yolu vardır. Güzel bir dost ortamı ile yapılan sohbetin mutluluğunu, karşılıklı konuşarak yada yazışarak anlaşabilmenin derinliğini ve hazzını yaşayamayan insanların, Tanrı’nın bizlere lütfettiği bu güzelliklerden yararlanamadıkları için öncelikle kendilerine ihanet ettikleri kanaatindeyim..

İnsan en derin ihtiyaçlarından biri olan kendini ifade yoluyla her şeyi anlamlandırabilir. Birçoğumuz ne düşündüğümüzü paylaşabilmek ve bize göre önemli herhangi bir şeyi doğrulamak yada keşfetmek için sürekli bir açlık içindeyiz. Dolayısıyla bu soyut düşünceleri kelimelere dönüştürme şansına sahip olmak ve bunları düşüncelerimize gerçekten önem veren ilgili bir okuyucu ile paylaşmak anlaşılmış hissetmemize yardımcı olur.

Anlamlı sohbetlerde okuyucunun rolü çok önemlidir. Bu yüzden anlamlı sohbetler, basitçe düşüncelerimizi anlatmaktan veya kendi kendimize konuşmaktan daha tatmin edicidir her zaman. Etkili bir okuyucu veya dinleyici onların gözünden kim olduğumuz hakkında geri bildirim almamızı sağlar. Bu gibi sohbetler bizi diğer insanlara bağlar ve temel insan motivasyonu olan anlaşılma ihtiyacı bir şekilde tatmin edilmiş olur. Böylece daha iyi anlaşılmış ve etrafımızdakilerle daha fazla bağ kurmuş oluruz.

Anlamlı sohbetler herhangi biriyle gerçekleşebilir. Yabancılarla iletişim kurabilmek için cesaretinizi toplayın. Aynı zamanda kendiniz hakkında paylaşımda bulunma cesaretini de gösterin. Paylaşacağınız şeyin gerçekten çok özel bir şey olmasına da gerek yok. Herhangi bir kendini açma girişimi karşınızdaki kişi ile yakın hissetmeniz için güçlü bir yol olabilir.

Zihnin dünyası, bedenin dünyasından daha zengindir. Sohbet ehli olanlar kendilerini sohbetin akışına bırakırlar. Bazen de birlikte susmanın tadını çıkartırlar. Şair der ki; hava soğuk, ben soğuk oysaki gönül sıcak muhabbet, sıcak gönüller ister. Sevgiyle kalın..Diğer yazılarımızdan biride Papatya Sohbet ‘i yazan Öykü arkadaşımızın kalemine sağlık, yorumlarınızı eksik etmeyin..

izmir sohbet ailesi sizlerle daima beraber kaldığı yoldan devam ediyor..

YORUM BIRAKIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öykü dedi ki:

Haruki Murakami der ki; Bazen her insan için gereklidir. İçini lezzetli yemeklerle doldur, sarhoş ol, yüksek sesle şarkı söyle ve anlamsızca sohbet et.

Paylaşım için çok teşekkür ederim: )

  • Pingback: Radyo Sohbet | İzmir Sohbet Odaları

  • Selen Dans dedi ki:

    merhaba çok güzel site arkadaşlar seviyeli ve saygılı

    Adnan dedi ki:

    Harika ortam herkese tavsiye ederim