Anasayfa

Genel

Papatya Sohbet

Papatya Sohbet

Merhaba, arkadaşlar bugun papatya sohbet nedir, nasıl sohbet edilir onu anlatacağız..Yazıyı bizim için hazırlayan Öykü arkadaşımıza teşekkürü bir borç biliriz..

İnsan sosyal bir varlıktır. Tek başına asla yaşayamaz. Arkadaşlığa, dostluğa, yarenliğe ihtiyaç duyar. Sohbet etmek, insani bir duygudur ve tıpkı ekmek, su gibi bizler için hayati önem taşır. Özellikle tasavvufta sohbetin yeri çok daha özeldir.

Sohbet deyip geçmeyelim. Konuşmak, yeni insanlarla tanışmak ve arkadaş olmak, dozunda olmak koşulu ile dertleşmek günümüz insanının en büyük ihtiyacıdır. Beyin yorgunluğunu azaltır, mutluluk verir. Hani derler ya “İnsan insanın pasını alır” . Sohbet tanımadığımız kişileri tanımak için en büyük fırsatdır. Karşımızdaki kişinin konuşma şekli, cümle içinde kullanmış olduğu kelimeler, jest ve mimikleri onu bir şekilde ele verir. Bu yüzden sohbet konusunu hafife almamak lazım.

İnsanların gerçek anlamda çok sevilecek, yürek ısıtan yönleri vardır. Tıpkı kötü yönleride olduğu gibi… Eğer fırsat yaratamazsak bu detayları görmemiz mümkün değildir. Özellikle sanal sohbet platformları, bu olumlu özellikleri ortaya çıkarabilmek için iyi bir fırsattır. Elbette bunun tam tersi de olasıdır. Öyle ya, bazen huysuzluklar, gerginlikler de ortaya dökülebilir. Kısaca “Gülü seven dikenine katlanır.”

Aslında hepimiz hayatımız boyunca kendimizi ve başkalarını anlama, yaşama değer katma yolunda birer yolcudan ibaretiz. İşte sohbet bu yolu kolaylaştırıyor, renklendiriyor. Hani o yokuşları çıkarken, tümsekleri aşarken belki biraz daha az yoruluyoruz. Sohbete katılan her dost kendine özgün bir farkındalık dünyasının kapılarını açıyor bizlere. Bir nevi akıl ve gönül birikimimize zenginlik katıyor.

Söz enerjidir, güçtür. Sohbet konuşma ile gerçeğe dönüşür ve konuşmanın aracı ise “Söz”dür. Sohbet eden kişi olumlu yada olumsuz enerjisini, düşüncesini ve duygularını aktarır. İşte bu enerjiyi, duyguyu ve düşünceleri paylaşabilmenin en iyi yolu sohbetlere katılabilmektir. Tüm dostlarımıza, güzel ve iyi insanlarla çevrili, mutluluk ve huzurla bezenmiş sohbet ortamları diliyoruz.

Papatya Sohbet Mobil ailesi hepinizi bekliyor, bir önceki yazımız İZMİR ÜCRETSİZ SOHBET ODALARI gözden geçirebilir ve yorumlarınızı bize iletebilirsiniz..

 

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Pingback: Tamsohbet Mobil | İzmir Sohbet Odaları

 • Esmer dedi ki:

  Emeklere sağlık sevgili öykü ve noxan baskanim

  GuLCe dedi ki:

  Yureginizi isitacak sicacik sohbetin hayranligini kendinizden mahrum etmeyin derim ben.. Uzaktan ismarlanan bi cayin demini yireginizde hissedebilmeniz icin sizde gelin..

  Öykü dedi ki:

  “Arkadaşlığın ne olduğunu biliyor musun?” diye sordu adam.
  ‘Evet’ diye yanıtladı çingene; ‘kardeş olmaktır; birbirine karışmadan dokunan iki ruh, bir elde iki parmak.’

  Victor Hugo, Notre Dame’ın Kamburu

  Beğenen yüreğinize sağlık..

 • Pingback: Canım Babam | İzmir Sohbet Odaları