Anasayfa

Genel

Canım Babam

Canım Babam

Canım Babam yazısını bizimle paylaştığı için Öykü arkadaşımıza teşekkür ederiz.Herkesin hayatında annesi ve babası çok önemlidir bu yazıyı okuyup duygulanacaksınız, yorumlarınızı bekliyoruz..

Hepimizin hayatında onun gibi olmak istediği bir idolü mutlaka vardır. En azından benim öyle. Çok uzun zamandır O’na dair bir şeyler yazmak istiyordum. O, benim her şeyim. O, varlığından her zaman güç aldığım, şu hayattaki en büyük dayanağım. O, benim canım, kanım, gücüm, yüzümdeki tebessümüm. O, tanıdığım ilk adam. O’nun için yüzlerce, binlerce şey yazabilirim. Ama kelimeler yetersiz kalır.

Ben kendimi bildim bileli, evimizde hep bir disiplin ve kural vardır. Her şeyden öte saygı. Saygı bir evin temeli, vazgeçilmezi. Ama bizim evimizde daha bir hakim. Ve sanırım zamanla bu bütün hayatıma yansıdı. Babam, hani gölgesi bile yeter derler ya öyle bir adam işte. Ben onsuz bir hayat düşünemiyorum.

Zor adamdır benim babam. Öyle böyle değil, çok zordur hemde. Bazen isyan edesiniz gelir. Mükemmelliyetçidir. Bir şeyi yapacaksan ya hakkını vereceksin, yada hiç kalkışmayacaksın der. Kendisi sanki çok mu mükemmel? diyebilirsiniz şimdi. Babam olduğu için değil, ama ben hayatımda onun kadar her şeyi yapabilecek güçte birini, daha tanımadım dersem yalan olmaz. Yakın çevremdeki insanlar bilirler, hayatta iki şeyden korkarım ben. Biri Allah, diğeri Babam. Korkuda değil bu aslında saygıdan ileri geliyor. Tek bir bakışı, ağzından çıkacak tek sözü yeter. Evet mi, hayır mı demek istediğini bakışından dahi anlarım. Onunla iddialaşmam yada ne bileyim itiraz edemem. O ne derse kanundur bizim evde. Abarttığımı düşünebilirsiniz. Esir hayatı mı canım bu? diyebilirsiniz bazılarınız. Ama O’nu tanısanız, az bile yazmışsın derdiniz emin olun… Bu kadar zor bir adamla yaşamak nasıl bir duygu yada nasıl yaşanır diyenleriniz bile vardır belkide. Ama O’nun o katı görüntüsünün altındaki kalbi görebilseniz anlardınız beni. Merhametli adamdır benim babam. Öyle sever, sahiplenir ki, sarıp sarmalar. Onun yanında güvende hisseder insan kendisini. Hiç bir kötülük size işlemez. Kimse canınızı yakamaz. O sizi korur. Onurlu adamdır benim babam. Çınar misali yücedir, yanında olmak güç verir insana. Onunla yan yana, yolda yürümek bile beni dünyanın en mutlu insanı yapar. Herkes görsün benim babamı isterim. Gurur duyarım onun koluna girip dolaşırken. Her zaman ona layık bir evlat olmaya çalıştım. Ne kadar başardım bilinmez ama, istedim ki benimle hep gurur duysun. Hayırlı bir evlat olmak istedim. Yüzünü yere eğdirmemek istedim. Onun gibi onurlu olmak için savaş verdim hep. Böylesine güzel bir babaya da, aksini yakıştıramam asla.

Bana bu yaşıma kadar öğrettikleri, kazandırdığı değerler, beni yetiştirmesi, verdiği onca şey… Ne kadar çabalarsam çabalayayım şu hayatta, biliyorum ki onun tırnağı olmam dahi imkansız. Ama bildiğim tek bir gerçek var ki; O’nun gibi bir babanın kızı olduğum için son nefesime kadar bunun gururunu taşıyacağım.

Bir önceki makalemiz Papatya Sohbet yazımızı okuyabilirsiniz izmir chat izmir sohbet kelimelerinde öncülük eden siteyiz! Radyo Sohbet olarakta hizmet veriyoruz..

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir